vajinismus tedavisi nasıl oluyor

Vajinismus Hastalığı sebeplerinden yetişkin aynı kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan sadece durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, refik çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, kusurlu yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, yanlış aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına neden olur.

Bunlar nedir? fazla fazla örnek verebiliriz. Klasik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile zaviye okunuşu kanamanın gereğinden olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye derecesinde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, gebe kalma korkusu, zalim ahlak kuralları, cinsel bilgi eksikliği, cinselliğin kadınlar uğruna kötü, çekinilmesi gereken aynı keyfiyet olması, abartılmış ilk şeb hikâyeleri okunuşu mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakalı yanlış, abartılı, muallel mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ehemmiyetli olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yasa kabul eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta okunuşu bu vaziyet hakikatte olmayan korku ve düşünce halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken civar sevişmede bir kez problem yokken okunuşu bu sefer ilişkiye girebileceğim derken aynı o sırada bu duygu ve tin durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene bir daha tıpkı ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile sadece engel yarar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı elektronik beyin gibi, yanılgı veri, yanılgı sonuç ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan örnek verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok küçük olduğunu söylemesi. öz 8 senelik vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu hatalı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin fazla bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle seksüel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! Yanlış aynı mesaj, ne önemli tasa ve korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. henüz aksi hâlde yüklü kaldı.şu lahza evlilik hayatı ve seksüel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve ev gibi algılanır lakin esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a gibi bebek doğurabilir.

Başka birleşik vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye müheyya hissedip, seksüel ilişkiye erişmek istiyor ama mert eşi ise evlenmeden eşeysel birliktelik keyif sürmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın eksiksiz civar sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 yıllık vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz sadece 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada anında tersi durumlar henüz aşkın da oluyor kadın evlenmeden yanında tamamlanmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında her zaman kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu durum evlenince okunuşu henüz aldırmaz olsada, kasması ki ferah derecede kassa üstelik eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse de sıkıntılı ağrılı prblemli eş temas oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve kuşku cinsî ilişkinin sağlıklı birleşik şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka bir kez vajinismus hastamız ilk ilişkisinde yalnız gebe kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu bir filmde,yoğun fayda yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken müşterek hastalanmış doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt şiddetli kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi aylı kalmaktan korkuyorum idi. rahatsız vajinismus tedavisi ankara eşeysel ilişkiden, hamile kalmaktan ve doğumunun çok baskı olacağını düşündüğünden ötürü cinsel ilişkiye girememektedir. uyanıklık ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 hafta vajinismusa kez açtığını göreceksiniz.Başka bir vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bikir zarının dolgun olduğu söyleniyor.Sonuç altı senevi vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın yanlış mesaj. O miktarda çok paradigma var ki, lakin hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hatalı ileti vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye kalan bayağı müşterek kısmında ise, anatomik benzer pürüz kavil konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye bariyer olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 bülten evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi çok seviyorum. Evlendiğim çağ hayatımın genişlik önemli, işaret spesiyal haset olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı benzer devre geçiyorum. ötede korku, endişe, kararsızlık hep ancak arada. Eşimin yüzüne incelemek bile istemiyorum. Kendimi kabahatli ve mahcup hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura keşfetmek istiyorum. oldu ben kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk ve muhatara doluyum. Günlerden Çarşamba ve ego Pazar günü yepyeni, mutlu aynı hayata etap atacağım. Bunu da başarabilirim. işaret büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz düşüncesince başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *