vajinismus tedavisi ücretleri

Vajinismusun dolayı önemli benzer kısmı, %95 i psikolojik nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, cinsel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan yalnız durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, sakat hatalı abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız eliyle beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına niçin olur.

Bunlar nedir? Çok fazla misil verebiliriz. Klasik olan okunuşu herkesi etkileyebilen, bakirlik zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın gereğinden olması, kanama nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, erdenlik zarının evleninceye büyüklüğünde korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, yüklü kalma korkusu, taşlık sağtöre kuralları, cinsî vukuf eksikliği, cinselliğin kadınlar uğruna kötü, çekinilmesi gereken bir hâl olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle alakadar yanlış, abartılı, sakat mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi kabul edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, mühim olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da yakın kabul eder. Bu durumda beynimiz yanılgı bilgilendirilmiş olmakta ve bu vaziyet hakikatte olmayan muhatara okunuşu korku halini yaratmaktadır,ilişki simultane herşey yolunda giderken civar sevişmede bir kez sorun yokken ve bu savaş ilişkiye girebileceğim derken bütün o sırada bu önsezi okunuşu esans durumu psikolojimizi ebedî şekilde etkiler.Gene bir daha anında ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile tek engel çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, yanlış veri, hatalı netice ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan kuralı verecek olursak; çocukken eteklik traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin fazla küçük olduğunu söylemesi. özet 8 salname vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanılgı mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin çok bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok bayağı olduğunu taşıyor. Evlenince de eşiyle cinsel temas sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hata yalnız mesaj, nasıl önemli kaygı ve korkuya oluşturan oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden seksüel ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 kez gelip sorunu çözdü. Daha sonra gebe kaldı.şu zihin evlilik önemli ve eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi çok küçükve yetersiz gibi algılanır amma esneme özelliği yardımıyla 3-6 kg a dek bebek doğurabilir.

Başka benzer vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsel yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini eşeysel ilişkiye amade hissedip, cinsî ilişkiye ağrı istiyor amma koca eşi ise evlenmeden cinsel birliktelik başından geçmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın bütün ilk sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 almanak vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 sefer gelip vajinismusu çözdü. lüzumsuz müşterek 3 yılı huzursuz geçirmiş oldu.Yada bütün tersi durumlar henüz gereğinden da oluyor kadın evlenmeden hep beraber mensup olmak istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor okunuşu kendini kasıyor.Bu pozisyon evlenince okunuşu daha rahat olsada, kasması ki yokuş) derecede kassa dahi eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse de sıkıntılı ağrılı prblemli birleşik bağlantı oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik okunuşu endişe seksüel ilişkinin sağlıklı bir şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka aynı vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen aylı kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu bir vajinismus tedavisi ankara kez filmde,yoğun kar yağışı haysiyetiyle doğum eylemi çeken benzer hastalanmış doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu doğum zorlu kış şartlarında yolda oluyor okunuşu hastamızın bizdeki ilk seanstaki cümlesi gebe kalmaktan korkuyorum idi. Hasta cinsel ilişkiden, gebe kalmaktan okunuşu doğumunun çok baskı olacağını düşündüğünden dolayı cinsel ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması ve 3 yıllık vajinismusa defa açtığını göreceksiniz.Başka eş vajinismus hastamız afiyet personeli; adetleri fazla ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bikir zarının ağırlık olduğu söyleniyor.Sonuç altı hafta vajinismus olup, 4 kez gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hatalı mesaj. O gibi fazla numune var ki, lakin hepsinin okunuşu nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize yanılgı ileti vermesi sonucu ilişki anında kasılma, geriye mütebaki önemsiz birleşik kısmında ise, anatomik bir kez handikap lakırtı konusudurKızlık zarının kalın, yüksek kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye pürüz olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senevi evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim zaman hayatımın en önemli, işaret zatî günü olmalıydı ama olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. Çok ağrılı, fazla sıkıntılı ancak periyot geçiyorum. Aşırı korku, endişe, kararsızlık cümlesi ancak arada. Eşimin yüzüne bakmak da istemiyorum. Kendimi kabahatli ve mahcup hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura bulmak istiyorum. tamam ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu korku doluyum. Günlerden Çarşamba ve ben Pazar günü yepyeni, berhudar eş hayata adım atacağım. Bunu da başarabilirim. En büyük destekçim eşim. Bunu ikimiz amacıyla başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *