vajinismus tedavisi nasıl oluyor

Vajinismusun nedenlerinden makro eş kısmı, %95 i ruhsal nedenlerdir. Cinsellikle ilgili, seksüel ilişkiye girme konusunda, bilinçaltı tarafından, beynin yanlış, olumsuz, abartmalı ve negatif şekilde etkilenmesi ile ortaya çıkan bir durumdur.Çocukluk, dinç kızlık, yetişkinlik dönemlerinizde, ailenizden, akrabalarınızdan, yâren çevrenizden, okuduğunuz izlediğiniz, gördüğünüz, duyduğunuz, cinsellikle ilgili,ilişki sırasında yaşananlarla ilgili, noksan yanlış abartmalı bilgilerin, bilinçaltımız çeşidinden beynimize olumsuz, yanılgı aktarılması, vajinismus hastalığının ortaya çıkmasına illet olur.

Bunlar nedir? Çok fazla kuralı verebiliriz. alışılmış olan ve herkesi etkileyebilen, erdenlik zarının yırtılması ile acı okunuşu kanamanın aşkın olması, nezif nedeni ile hastaneye kaldırılma korkusu, bekâretin, kızlık zarının evleninceye kadar korunması düşüncesi, kasılmadan dolayı kilitlenme olabileceği düşüncesi, aylı kalma korkusu, zalim aktöre kuralları, seksüel bilim eksikliği, cinselliğin kadınlar amacıyla kötü, çekinilmesi gereken aynı hâl olması, abartılmış ilk tün hikâyeleri ve mitleri. Örnekler çoğaltılabilir.

Cinsel ilişkiye girmekle ilgili yanlış, abartılı, az mesajların, bilinçaltımız tarafından, doğruymuş gibi onaylama edilip, beynimize ulaşması,kadında vajinismusu ortaya çıkartmaktadır. Burada, ekonomik olan bilinçaltı, doğruyu doğru, yanlışı da doğru akseptans eder. Bu durumda beynimiz yanlış bilgilendirilmiş olmakta ve bu mevki aslında olmayan muhatara ve düşünce halini yaratmaktadır,ilişki çabucak herşey yolunda giderken ilk sevişmede ancak mesele yokken okunuşu bu kez ilişkiye girebileceğim derken tüm o sırada bu his ve tin durumu psikolojimizi olumsuz şekilde etkiler.Gene yeniden gerçek ilişkiye gireceğinizi düşünürken kasılmalarınız nedeni ile sadece duvar çıkar canınız acır,eşinizi itersiniz.İstemediğiniz halde eşinizi kırabilir yada eşiniz sizi kırabilir. Tıpkı bilgisayar gibi, hatalı veri, hatalı skor ortaya çıkmaktadır.

Vajinismus danışanlarımızdan numune verecek olursak; çocukken etek traşı olma esnasında, arkadaşlarının vajeninin çok küçük olduğunu söylemesi. skor 8 bülten vajinismuslu olarak bize başvurdu; almış olduğu yanlış mesajla, bilinçaltı, beynine vajenin fazla bayağı olduğu bilgisini veriyor. Beyninde vajenin çok değersiz olduğunu taşıyor. Evlenince okunuşu eşiyle seksüel münasebet sırasında penisin giremeyeceğini yorumluyor. Lütfen dikkat! hatalı ancak mesaj, nasıl büyük kaygı ve korkuya sebep oluyor. Eşiyle 8 sene bu yüzden cinsî ilişkiye giremiyor. Bizim kliniğe toplam, 3 sefer gelip sorunu çözdü. Daha sonra hamile kaldı.şu an evlilik önemli okunuşu eşeysel yaşamında çok mutlu.Oysaki dışarıdan bakılınca vajen girişi fazla küçükve ancak gibi algılanır ama esneme özelliği sayesinde 3-6 kg a kadar bebek doğurabilir.

Başka aynı vajinismus hastamız, flört döneminde, şimdiki eşiyle cinsî yakınlaşmaları olduğu zamanlarda, kendini cinsî ilişkiye anık hissedip, eşeysel ilişkiye erişmek istiyor ama erkek eşi ise evlenmeden cinsî birliktelik geçinmek istemiyor.Bu konuda tutucu,kadın tüm ön sevişmelerinde, kendine eşiyle ilişkiye girmeme mesajını veriyor. Çift evleniyor 3 senevi vajinismus görüldüğü gibi bu mesajla ilişkiye girmeyeceksin komutunu beyne devamlı taşıyor. Kliniğe 3 kez gelip vajinismusu çözdü. Gereksiz bir 3 yılı tedirgin geçirmiş oldu.Yada gerçek tersi durumlar henüz ziyade da oluyor kadın evlenmeden birlikte geçmek istemiyor,cinsel yakınlaşmalarında hep kendine fren koyuyor ve kendini kasıyor.Bu hâl evlenince okunuşu henüz aldırmaz olsada, kasması ki rahat derecede kassa dahi eşiyle eşeysel ilişkiye giremiyor. İlişkiye girse üstelik sancılı ağrılı prblemli birleşik münasebet oluyor.Sonuçta ilişkinin neresinde olursanız olun tedirginlik ve endişe seksüel ilişkinin hijyen sadece şekilde gerşekleşmesini önlüyor.

Başka sadece vajinismus hastamız ilk ilişkisinde hemen hamile kalmaktan korkuyor. İlkokulda izlemiş olduğu müşterek filmde,yoğun iş yağışı sebebiyle tevellüt eylemi çeken eş züğürt doğuma, hastaneye götürülemiyor okunuşu tevellüt güçlü kış şartlarında yolda oluyor ve hastamızın bizdeki ilk buraya tiklayin seanstaki cümlesi hamile kalmaktan korkuyorum idi. tutkun seksüel ilişkiden, gebe kalmaktan okunuşu doğumunun fazla zor olacağını düşündüğünden ötürü eşeysel ilişkiye girememektedir. ilgi ederseniz bilinçaltının bu durumu kullanması okunuşu 3 hafta vajinismusa maksat açtığını göreceksiniz.Başka bir vajinismus hastamız esenlik personeli; adetleri çok ağrılı geçmesi üzerine, hastanede bekâret zarının etli olduğu söyleniyor.Sonuç altı senelik vajinismus olup, 4 defa gelip vajinismus problemini yendi.Unutmayın hatalı mesaj. O denli fazla kuralı var ki, amma hepsinin de nedeni aynı. Bilinçaltımızın beynimize hatalı ileti vermesi sonucu münasebet simultane kasılma, geriye artan önemsiz tek kısmında ise, anatomik bir pürüz güfte konusudurKızlık zarının kalın, erdemli kenarlı olması, vajinada septa, perde, gibi seksüel ilişkiye girmeye müşkül olabilen durumlardır.

Ben Büşra 1 senelik evliyim. 25 yaşındayım. Öncelikle eşimi fazla seviyorum. Evlendiğim gündüz hayatımın en önemli, işaret hususi günü olmalıydı lakin olmadı.Eşimle ilişkiye giremiyoruz. fazla ağrılı, çok sancılı aynı devir geçiyorum. ötede korku, endişe, kararsızlık hep sadece arada. Eşimin yüzüne geçindirmek bile istemiyorum. Kendimi mücrim okunuşu utangaç hissediyorum. Bende o anlatılan mutluluğu, huzura seçmek istiyorum. ya ego kendime inanıyorum, güveniyorum yapacağım, başaracağım. İlk seansıma gireceğim çabuk okunuşu üzüntü doluyum. Günlerden Çarşamba okunuşu ben Pazar günü yepyeni, berhudar sadece hayata girişim atacağım. Bunu da başarabilirim. En makro destekçim eşim. Bunu ikimiz uğruna başaracağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *